Al-Shahrani are craniul zob. De pe teren, trimis direct în Germania. Atenție, imagini șocante!

Arabia Saudită a realizat marți una dintre cele mai mari surprize din istoria Cupei Mondiale, învingând Argentina lui Messi cu 2-1, în prima partidă din grupa C a CM Qatar 2022. Însă victoria uluitoare a asiaticilor a fost plătită scump de fundașul Al-Shahrani, care a fost lovit în plină figură cu genunchiul de colegul său, portarul Al Owais, în minutele de prelungire ale meciului.Jucătorul a fost preluat cu ambulanța, stabilizat la spital, după care transportat direct în Germania, cu un avion privat pus la dispoziție de Mohammed Bin Salman, prințul moștenitor al Arabiei Saudite. Ziarele saudite au publicat și o poză cu radiografia craniului lui Yasser Al-Shahrani, care arată cu adevărat horror.

Sursă foto: Adevarul.ro