Selecționerul Japoniei explică cum a reușit să învingă Germania: „Jucătorii au știut imediat ce vreau să spun”

Hajime Moriyasu, selecţionerul Japoniei, a afirmat că echipa asiatică a reușit surpriza în meciul cu Germania, scor 2-1, pentru că fotbaliştii i-au urmat cu exactitate sfaturile din timpul meciului de la Cupa Mondială 2022 din Qatar.Hajime MoriyasuFoto: Tom Weller / AFP / ProfimediaGermania a deschis scorul prin Gundogan ('33, penalty), dar niponii au întors rezultatul în ultimul sfert de oră prin reuşitele a două rezerve, Doan ('75) şi Asano ('83). Hajime Moriyasu, selecţionerul Japoniei, și victoria imensă contra Germaniei: „Ţările asiatice ating nivelul mondial”„Noi am vrut să începem jucând agresiv, am vrut să dominăm meciul. Dar Germania este foarte puternică, aşa că a trebuit să ne apărăm cu insistenţă şi să profităm de ocaziile noastre.Ştiam că trebuie să ne apărăm mai bine.

Sursă foto: Hotnews.ro