Spania a făcut scorul turneului: Victorie cu 7-0 în meciul cu Costa Rica de la Cupa Mondială

Spania și-a respectat statutul de favorită în confruntarea cu Costa Rica, la debutul „toreadorilor” la Cupa Mondială, în al doilea meci al Grupei E, învingând lejer cu 7-0, o echipă sudamericană ce a nu a reușit să trimită nici măcar un șut spre poarta apărată de Unai Simon. Dani Olmo și Marco Asensio au deschis balul cu câte un șut ce a trecut foarte puțin pe lângă poarta lui Navas.La a doua încercare, Dani Olmo nu a mai ratat, de data asta învingând-ul pe Navas cu un șut plasat peste costarican (1-0, min. 11), fiind urmat la doar 10 minute de Asensio, care a fructificat o angajare a lui Alba, cu un șut din prima, la colțul drept al porții (2-0, min.

Sursă foto: Stiripesurse.ro