VIDEO Cea mai mare ratare de la CM 2022 Qatar - Putea aduce victoria echipei sale

​Danemarca și Tunisia au terminat la egalitate, scor 0-0, după un meci în care ambele echipe au avut câte un gol anulat pentru ofsaid. Europenii s-au aflat la doar câțiva centimetri distanță de victorie, dar Andreas Cornelius a oferit cea mai mare ratare de la Cupa Mondială din Qatar.Andreas Cornelius, cea mai mare ratare de la CM 2022 QatarFoto: Dave Shopland / Shutterstock Editorial / ProfimediaAndreas Cornelius, ratare incredibilă în Danemarca vs TunisiaCornelius, care intrase de doar cinci minute pe teren, a reușit să trimită în bară dintr-o poziție din care era mai ușor să înscrie. Aici poți vedea faza incredibilă din minutul 70 al partidei dintre Danemarca și Tunisia.

Sursă foto: Hotnews.ro